top of page

metody płatności

 

§4.2 i §4.3  Regulaminu Księgarni Internetowej

 

2. Księgarnia przyjmuje płatności online za pośrednictwem systemu bezpiecznych płatności elektronicznych PayU. Płatności mogą być realizowane kartą płatniczą lub kredytową. Klient nie ponosi dodatkowych opłat z tytułu płatności internetowych w serwisie PayU. Księgarnia przyjmuje także płatności przelewem tradycyjnym (płatności manualne). Na dzień dzisiejszy Księgarnia nie przyjmuje płatności gotówką przy odbiorze zamówienia ani szybkimi przelewami online.

3. Zamówienia realizowane są niezwłocznie, przy czym realizacja zamówienia rozpoczyna się nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty lub autoryzacji karty kredytowej. Przez dni robocze należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Księgarnia oczekuje na wpłatę 7 dni roboczych, licząc od chwili złożenia zamówienia. Jeżeli po upływie tego terminu nie odnotujemy wpłaty na koncie Księgarni, zamówienie zostaje anulowane.

Jeżeli ostateczna wartość zamówienia będzie niższa niż wartość obciążenia karty kredytowej lub konta bankowego Klienta, nadpłata zostanie automatycznie odesłana na konto, z którego dokonano wpłaty. Zwrot następuje przeciętnie w ciągu 14 dni roboczych, licząc od dnia anulowania zamówienia bądź niepełnej wysyłki, choć termin ten może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Księgarni.

W indywidualnych przypadkach dla firm i instytucji budżetowych (szkoły, przedszkola, biblioteki, uczelnie itd.) oferujemy możliwość realizacji zamówień z odroczonym terminem płatności za fakturę VAT lub na podstawie faktury pro forma. Prosimy jednak pamiętać, że jest to opcja dostępna po uprzedniej weryfikacji Klienta przez Księgarnię, a opcja odroczonej płatności może być oferowana wyłącznie placówkom budżetowym.

bottom of page